Gervuogės

Gervuogės

Savidulkis augalas, derantys ant antramečių stiebų. Priklausomai nuo veislės gervuogių stiebai siekia 2-2,5 m , būna briaunuoti ir stipriai dygliuoti.  Uogos didesnės nei aviečių, juodos , būna ir raudonos, geltonos. Dera gausiau nei avietės ir yra taip pat vertingos vaistinėmis ir maistinėmis savybėmis kaip avietės. Gervuogės dirvai nėra reiklios . Tinka auginti prie tvorų ir komposto krūvų. Gausiau dera trąšioje dirvoje. Šlapioje dirvoje gervuogės nukenčia nuo šalnų. Geriausiai tinka lengvai drėgna ir saulėta vieta. Gervuogės sodinamos 1,25-1,5 m atstumu.Sodinant kelias eiles tarp eilių paliekamas 1,5-2,5 m atstumas. Paliekamas vienas stiebas , kuris patrumpinamas iki 3-4 gerų pumpurų. Gervuogės sodinamos tokiu gyliu, kad 1-2 pumpurai atsidurtų po zeme. Žemė apie pasodintą augalą gerai apspaudžiama , paskui palaistoma ir  dirva mulčiuojama.

Kadangi gervuogės dera ant antramečių stiebų labai svarbu genėti laiku ir jaunus stiebus apsaugoti nuo iššalimo dengiant. Rugpjūčio pabaigoje nuėmus derlių kiek galima anksčiau  derėję gervuogių stiebai išpjaunami ties dirvos paviršiumi. Gervuogėm pakanka paprasčiausių atramų ir jos turėtų būti apie 2 m. Taip pat tinka įrengti špalierus. Sutvarkomos atramos ir pritvirtinami vienmečiai gervuogių ūgliai. Paliekami 4-6 jauni ,  stiprūs stiebai . Gervuogės duoda mažiau atžalų nei avietės,  todėl jas pasidaugint galima prilenkiant ir įkasant negyliai viršunėlę. Įsišakniję per vasarą ir kitą pavasarį  nukerpama , iškasama ir sodinama į norimą vietą.

Orkan

 

Tai bespyglė gervuogių veislė, pasižyminti stipriu augimu, tvirtais, stačiais stiebais. Šios veislės uogos yra didelės, cilindrinės formos, blizgančios, odelė jų tvirta, rūgštoko skonio. Uogos prinoksta rugpjūčio pirmoje pusėje.

 

Gazda

 

Tai labai mažai spyglių turinti gervuogių veislė, stipraus augimo, tiesiais, stipriais stiebais. Ši veislė tinkama mechaniniam uogų rinkimui. Uogos vidutinio dydžio beveik apvalios, auga kekėmis, tankios konsistencijos, juodos, labai blizgios. Uogos prinoksta rugpjūčio pirmoje pusėje.