Derliaus laikymas ir apsauga nuo kenkėjų

 

Derliaus laikymas ir apsauga nuo kenkėjų

 

Kadangi vaisių išsilaikymas labai priklauso nuo derliaus nuėmimo inventoriaus ir laikymo patalpų švaros, todel vasarą valome  ir dezinfekuojame patalpas,  kuriose  bus laikomi vaisiai.

Visi langai turi lengvai atsidaryti ir užsidaryti.

Patalpos vidus ,dėzės, lentynos, krepšiai  ir visi kiti indai išplaunami ir dezinfekuojami.

Į vandenį įmaišoma dezinfekuojančių medžiagų, kurios neturi kvapo.

 Sienas galima išbalinti kalkių pienu.

Galima viską išpurkšti permanganato tirpalu, tam panaudojant sodo purkštuvą .

 Dezinfekuotas patalpas poto gerai išvėdinam.

 

Geriausia yra sandėliuoti žieminių veislių vaisius. Obuolius ir kriaušes  laikome žemos pliusinės temperatūros ir gerai vėdinamose patalpose.

Kadangi didelę reikšmę turi santykinis oro drėgnumas, dažnai vaisių laikymo vieta yra rūsiai. Čia lengviau palaikyti oro drėgnumą 85-90 proc.  nei patalpose su medinėm grindim (pvz palėpėje) Jei per rūsio patalpas eina centrinio šildymo vamzdziai , tokios patalpos netiks, nes temperatūra bus per aukšta. Tinkamiausia temperatūra būtų nuo +0,5 iki +2 C.  Šiltesnėse patalpose vaisiai greitai sunoksta ir išsilaiko tik iki kalėdų.

 Laikymui skirti vaisiai dedami keliais sluoksniais ant stelažų arba į dėžes, nes taip  laikomus vaisius paprasta stebėti ir lengva pašalinti nejudinant kitų.

Taip pat galima dėti į dėžes perdengiant vyniojamuoju popierium.  Perdengimui netinka parafinuotas, o taip pat  laikraščių popierius. Svarbu  visa laiką  tikrinti ir išnešti  iš patalpos gendančius vaisius.

 Jeigu laikote saugyklose  rugsėjo mėnesį skintus vaisius, juos patikrinkite kuo dažniau.

 

Kovokite su graužikais juos nuodijant ar naudojant spąstus.  Pelės naikinamos apnuoditais javais.  Jaukų vietas svarbu  apdengti. Tinka toks būdas - supjaustom apie 50 mm diametro  plasmasinį vamzdį į 40-50 cm atkarpas.Išdėliojam juos sode, prieš tai į jų vidų pripilę apnuoditų javų. Šiuo  būdu naikinam graužikus ir apsaugom paukščius.